E-learning zyskał w ostatnich latach na popularności. Po tę nowoczesną metodę sięga coraz więcej firm – w trosce o oszczędność czasu, budżetu, a przede wszystkim wyższą efektywność przeprowadzonych szkoleń. Pytanie jednak, czy dziś edukacja online to właśnie e-learning? A może wkroczyliśmy już w erę mobile learning? Dowiedz się, czym różnią się one od siebie, oraz co wybrać (i czy w ogóle trzeba wybierać).
Jak tworzyć efektywne szkolenia e-learningowe dla pracowników?
W ostatnich latach e-learning dla firm stał się dominującym trendem. Choć standardowe szkolenia nadal są wykorzystywane, z myślą o długotrwałych planach rozwojowych sięga się przede wszystkim po lekcje odbywające się w środowisku wirtualnym. Jednym z powodów, dla którego tak się dzieje, jest wysoka efektywność e-szkoleń. Co leży u jej podstaw? Weźmy pod lupę czynniki, które wpływają na skuteczność przekazywania wiedzy.
Oprogramowanie e-learning - czym powinno się charakteryzować i jakie dawać możliwości
Wdrożenie oprogramowania e-learning to dobra decyzja, jeśli zależy Ci na usprawnieniu szkoleń biznesowych oraz zwiększeniu ich skuteczności i atrakcyjności. Aby jednak system spełnił Twoje potrzeby, musisz wiedzieć, czego oczekiwać. Jakie możliwości powinna Ci dawać nowoczesna platforma LMS? Oto kilka kluczowych funkcjonalności, które powinny trafić na Twoją listę.
Grywalizacja – 5 przykładów kreatywnych wdrożeń
Zbieranie punktów, odblokowywanie kolejnych poziomów i zadań, rankingi, odznaczenia… to tylko kilka elementów typowych dla świata gier. Kto z nas choć raz nie zanurzył się w świat wirtualnej rozrywki, angażując w rozgrywkę całą swoją energię? Jednak mechanizmy, które sprawiają, że gracz jest przykuty do ekranu, można wykorzystać także poza światem rozrywki. Robią one furorę w świecie e-learningu, ponieważ sprawiają, że uczenie się jest na nowo ekscytujące. A jak można kreatywnie wykorzystać grywalizację przy tworzeniu szkoleń? Czytaj dalej i sprawdź.
Wizualizacja w e-learningu
Wzrok to ten zmysł, przy pomocy którego trafia do nas znacząca część bodźców. Odgrywa istotną rolę także w procesie edukacji – to, co dociera do nas za pośrednictwem oczu, łatwiej jest sobie po prostu wyobrazić i… zapamiętać. Skoro tak, warto przyjrzeć się nieco bliżej roli, jaką odgrywa wizualizacja w procesie uczenia się.
Wdrożenie e-learning w firmie - praktyczne wskazówki jak to zrobić
Nowoczesne metody szkoleniowe pozwalają zwiększyć efektywność przyswajania nowej wiedzy i umiejętności przez pracowników, a jednocześnie sprawiają, że oszczędzasz czas i pieniądze. Dlatego e-learning jest coraz chętniej wykorzystywany zarówno podczas on-boardingu, jak i dalszego poszerzania kwalifikacji pracowników. Zastanawiasz się, co zrobić, aby zmaksymalizować efektywność procesu szkoleniowego? Zacznij od wyboru platformy e-learningowej, która spełnia Twoje oczekiwania. Zobacz, jak powinno wyglądać wdrożenie e-learningu w firmie krok po kroku.
Skuteczne szkolenie, czyli jakie?
Szkolenia to podstawa nowoczesnego biznesu. Są niezbędne zarówno, gdy przyjmujesz nowego członka do swojego zespołu, jak i gdy zależy Ci na poszerzaniu kompetencji pracowników. Zależeć Ci musi – w końcu w świecie nowoczesnego biznesu kto się nie rozwija, ten ginie. Często zdarza się jednak, że mimo tego, iż inwestujesz pokaźne środki w szkolenia, nie widzisz ich rezultatów. Co zatem wpływa na ich efektywność?
E-learning dla firm - jak go wykorzystać w biznesie?
Kto się nie rozwija, ten się cofa. Choć ta maksyma może się wydawać mało odkrywcza, w świecie biznesu zawsze się sprawdza. Jeśli zależy Ci na tym, aby wzmocnić potencjał swojego przedsiębiorstwa, koniecznie zainwestuj właśnie w rozwój – zwłaszcza w aspekcie poszerzania i pogłębiania kompetencji swojego zespołu. Im wyższe są kwalifikacje Twoich pracowników, tym więcej możesz zrobić. Zobacz, jak e-learning dla firm pomoże Ci je budować krok po kroku.
5 powodów, dla których szkolenia są nieskuteczne
Szkolenia to absolutna podstawa nowoczesnego rozwijania kompetencji, zwłaszcza w życiu zawodowym. Doskonale o tym wiesz, więc jako pracodawca inwestujesz w nie, i to niemałe pieniądze. Zadaj sobie jednak pytanie: czy wyjazdy i sesje szkoleniowe, które do tej pory udało Ci się zorganizować, spełniły swoje zadania w aspekcie edukacyjnym? Nie do końca? Oto kilka powodów, dla których Twoje plany mogły się nie powieść.
5 powodów, dla których warto postawić na grywalizacę w edukacji
Ludzie uczą się przez całe życie. Nowe informacje pomagają lepiej odnaleźć się w otaczającym świecie – także (a może przede wszystkim) tym zawodowym. Pozwalają poszerzyć kwalifikacje, wspomagając nie tylko rozwój zawodowy pracownika, ale i całej firmy. Dlatego tak ważną rolę w budowaniu nowoczesnej firmy jest regularne organizowanie szkoleń i kursów – pozwalających kształtować zarówno miękkie, jak i twarde kompetencje. Co jednak zrobić, aby przekazane informacje zostały w głowach uczestników szkolenia na dłużej? Kluczem do sukcesu może być grywalizacja.